light box
امتیاز 4.00ويژگي هاي كاغذهاي بسته بندي">

حجم : 172 کیلوبایت
تعداد صفحات : 7
فرمت : PDF
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ،

قدرت پذيرش يك سطح ،اندازه گيري توانايي يك سطح در پذيرش مركب و كيفيت جذب مركب است.اگر چگالي پوشش كاغذ بسيار بالا باشد ؛انتقال مركب به كاغذ با دشواري انجام مي شود و قدرت پذيرش و جذب كاغذ را كاهش مي دهد.

دانلود

Hits: 778

ويژگي هاي كاغذهاي بسته بندي

 

کاغذ و مقوا جزو سطوح جاذب هستند. آنها به راحتی مرکب را به خود جذب کرده و با انواع مرکب‌ها نیز مي‌توان بر روي آنها چاپ نمود.

در واقع کاغذ و مقوا کشش یا میل ترکیبی بالایی نسبت به مایعات دارند. این کشش را تحت عنوان کشش سطحی می‌شناسند. کشش سطحی بالا به معنای قابلیت چاپ خوب است.

واحد اندازه‌گیری کشش سطحی ماده، داین بر سانتی‌متر (Dyne/cm) است. در واقع کشش سطحی یک ماده با به کار بردن مایعاتی با کشش سطحی اندازه‌گیری و ارزیابی میشود. اگر مایعی با کشش سطحی ٤٠ داین، ماده‌اي را خیس کند، بدان معناست که آن ماده نیز دارای کشش سطحی ٤٠ داین است.

 

پخش كنندگي

اگرچه كاغذ بايد توانايي جذب مركب را داشته باشد ولي جذب مركب نبايد به حدي باشد كه باعث پخش شدن رنگدانه هاي مركب بر سطح كاغذ شود. هرچه پخش شدن رنگدانه ها در سطح كاغذ كمتر باشد ؛ لبه هاي خطوط و تصاوير تيزتر مي شوند.

 

براقيت

براقيت يكي از ويژگي هاي كاغذ است. هرچه براقيت كاغذي بالاتر باشد به همان اندازه تصوير چاپ شده بر روي كاغذ براق تر خواهد بود.براقيت كاغذ به وسيله ابزارهاي خاصي از جمله براق سنج اندازه گيري مي شود.

براق سنج با اندازه گيري نورهاي بازتابيده در سطح كاغذ، براقيت آن را اندازه گيري مي كند. صافی و براقیت با پوشش‌زنی، مهره‌کشی یا برق انداختن ایجاد می‌شود.

پوشش‌ها عموماً از خاک رس و گاهی اوقات دی اکسید تیتانیوم تشکیل می‌شوند و برای پر کردن خلل و فرج سطح الیافی کاغذ و مقوا به کار می‌روند.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
ماشین های چاپ رول کم عرض
0 دانلود

دانـلود رایـگان
ماهیت مرکب چاپ
0 دانلود

دانـلود رایـگان
انواع سطوح چاپ شونده
0 دانلود

دانـلود رایـگان
ماشین های چاپ گود
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مرکب و حلال های فلکسوگرافی
0 دانلود

دانـلود رایـگان
خصوصیات فیزیکی مرکب های چاپ گود
0 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا