فلکسو گرافی

Hits: 789

فلکسوگرافی فلکسو گرافی

فلکسو گرافی سه عنصر مهم طراحی ، آماده سازی و چاپ در خلق یک اثر و جلب توجه به آن موثر هستند.

 

مسئولیت طراح ، خلق طرح های گرافیکی متناسب با محصول و جلب و جذب مشتری برای خرید آن است. در خلق طرح های گرافیکی باید یک سری از ملاحظات در نظر گرفته شوند که در این کتاب به آنها پرداخته خواهد شد.با وجود داشتن اين امكانات براي رسيدن به كيفيت عالي در چاپ، احتياج به نيروي انساني ماهر و همچنين بخش كنترل كيفيت احساس می شود.

 

برای تهیه یک کارچاپ مخصوص بسته بندی نیاز به دقت و کار فشرده چند گروه خاص است. تخصیص مسئولیت ها در هر بخش نیازمند برنامه ریزی و همکاری در بین

بخش های مختلف است. بخش هایی که در زمینه تهیه یک کار چاپ مخصوص بسته بندی  فلکسو گرافی فعال هستند عبارتند از :

 

بخش بازاریابی :

در نهایت این مشتری است که انتظارات خود را از یک محصول بیان می کند و ایده یک طرح جدید را در ذهن طراح ایجاد می کند. بخش بازاریابی با یافتن این مشتری ها ایده ایجاد طرح جدید را تقویت می کند.

 

بخش طراحی :

طراح باید با کل فرایند چاپ  فلکسو گرافی آشنا بوده و در تمام مراحل تهیه طرح با بخش های مختلف مانند چاپ در ارتباط باشد. طراح بر اساس قابلیت های چاپ فلکسو گرافی باید طرحی را پیاده سازی کند که بخش چاپ فلکسو گرافی را قادر سازد تا نیاز های مشتری را برآورده سازد.

 

بخش پیش از چاپ :

در بخش پیش از چاپ بر اساس قابلیت های روش چاپ فلکسو گرافی و همچنین ماشین چاپ ، فیلم ، فایل و پلیت هایی که قادر به تامین نیاز مشتری نسبت به محصول خود باشد به وجود می آید. در این بخش می توان از طرح نهایی نمونه گیری انجام داد و اگر طرح ایراد داشت نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمود.

 

بخش چاپ :

در بخش چاپ عمل چاپ فلکسو گرافی انجام می شود.

براي ساليان طولاني، فلكسو گرافي به عنوان يك فرايند چاپي بي كيفيت تجسم مي شد.اين تصوير ،در حال حاضر به سرعت تغيير پيدا كرده است.در تغيير اين نگرش عواملي دخيل بوده اند كه برخي از آنها عبارتند از: پيشرفت و بهبود در مواد اوليه،تجهيزات و تكنيك هاي چاپي.

 

در کتاب مبانی و ماشین آلات چاپ فلکسو گرافی که با کمک های جناب آقای مهندس دری و انتشارات کساکاوش توزیع شد در مورد مبانی و تجهیزات و ماشین آلات فلکسو گرافی بحث های اجمالی انجام شد.مخاطبان محترم در صورت وجود هر گونه ابهام در مبانی و ماشین آلات می توانند به این کتاب مراجعه کنند. کتابی که همینک پیش روی شماست در مورد مسائل فنی و کیفی در فلکسو گرافی بحث می کند و مسائلی که در آن مطرح شده کاربردی و عملی تر هستند.

برو بالا