Hits: 31

 بر اساس تحقیقی که موسسه تحقیقاتی اسمیترز  پیرا  انجام داده ، فروش صنعت جهانی چاپ به ۹۸۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ می رسد. البته این افزایش با رشد در صنعت لیبل و بسته بندی رخ خواهد داد.

 

نو آوری های ماشین های دیجیتال و نصب آنها در چاپخانه ها نیز می تواندعامل دیگری بر رشد لیبل و بسته بسته بندی باشد.

 درحال حاضرتولیدکنندگان لیبل وبسته بندی درسراسرجهان سالانه۲ میلیون دلار از خروجی ماشین های دیجیتال خود ، عایدشان می شود.

 

در طول دهه ها فلکسوگرافی به عنوان اولین انتخاب برای چاپ کاران لیبل و بسته بندی مطرح بود.

 

درحالی که براساس پیش بینی های اخیر رشدماشین های دیجیتال در این صنعت بزودی آغازمیشود.

 

درحالی که رشد سیستم آنالوگ برای چاپ لیبل و بسته بندی درحدود ۲۸ درصد را نشان می دهد در مقابل چاپ دیجیتال رشدی در حدود ۳۷۵ درصد  را در سال ۲۰۱۸ تجربه خواهد کرد.

 

اکثر چاپخانه هایی که دارای ماشین های فلکسو گرافی هستند به دانش و مهارت اهمیت کمی می دهند ،به همین دلیل ممکن است به زودی از صنعت حذف شوند. آموزش های مناسب باعث ارتقای کارکرد اپراتورهای ماشین های فلکسو می شود.

 

چاپ انواع و اقسام سطوح چاپ شونده در ماشین های فلکسوگرافی و با  انواع مرکب ها و سیستم های خـشک کـننده  انجام می شود.

این تنوع چاپ ،انواع چالش ها را برای اپراتور ماشین به وجود می آورد و هـر بـخش از ایـن صنـعت نـیاز به آموزش های فنی دارد.

شرکت هایی از قبیل گالوس ، مارک اندی ، نیلپیتر ، امت و ام پی اس همه ساله با ماشین آلات جدید و سرعت  بالاتر و قابلیت های بالاتر  پی به بازار می گذارند.

اما چرا چاپ دیجیتال دارد پا جای پای آنها می گذارد؟ کلیف کروسفیلد به عنوان کسی که در  گروه های  چاپ و بسته بندی درفلکسو فلکسوگرافی به عنوان اولین انتخاب برای چاپکاران لیبل و بسته بندی 2017 سرتاسر جهان فعالیت کرده است  می گوید: ” در  سالیان  اخیر فلکسو گرافی  گام  های برجسته ای را در  حوزه کیفیت برداشته  است ، هزینه  های موثر  و  قابل  توجه و کیفیت های بالای چاپ خصوصا در لیبل و بسته بندی اتفاق افتاده است.

 

در حالی که  سیستم  دیجیتال به  تـدریـج  در بازار چاپ با تیراژهای پایین رخنه کردهاست درحال افزایش رقابت در دو  حوزهکیفیت وسرعت تولید با چـاپ فلکسوگرافی است و  این  قدرت  انتخاب خریداران ماشیـن  چاپ را بیشتر خواهد کرد.

 

فلکسو گرافی مانند روش های دیگر  چاپی ، تغییرات دراماتیکی را در طول دهه اخیر داشته است که این تغییرات ، سخت افزاری نظیر تکنولوژی های مرکب دهی، آنیلوکس و  ساخت پلیت ، پیش از چاپ و گرافیک بوده است.کروسفیلد معتقد است که طی سالیان اخیربه طور قابل توجهی قابلیت کیفیت  چاپ و تصویر و سرعت ماشین آلات بهبود یافته است.

 

شان اوتجن از مدرسان فلکسو تک (سازمانی که برنامه تعلیم اپراتورهای ماشین های فلکسوگرافی را انجام  میدهد)می گوید:یافتن اپراتورهای واجد شرایط در این روزها برای ماشینهای فلکسو گرافی امری غیر ممکن شده است .کارگرانی که دارای  تجربه بالاتـری هـم هـستند بر اسـاس شیفت کاری،حقوقی برابر با۱۲ تا ۱۵ دلار در هر ساعت طلب می کنند.

 

بر اساس نظریه اوتجن ، بـسیـاری از مردم در مورد ایـنکـه یـک کـاری در چاپ می تواند بهتر انجام شود آگاهی ندارند.

 

 آنها زیر بار باورهـای غلط خود هستند ، اینکه چاپ خواه در یک چاپخانه غیر ایمن ، کثیف و  آلوده و خواه در یک چاپخانه ایده آل انجام میشود.کیفیت چاپ فلکسو تا ۲۰ سال آینده قادر خواهد بود به رشدی درخور توجه برسد و همین انگـیزه ای برای مـوسسه فلکسو تک بوده تا به افزایش مهارت اپراتورهای چاپ همراه باتمرین  و آموزش های متنوع اقدام کنند.

 

بازارهایی که در ارتباط با مواد غذایی و یا آرایشی و بهداشتی هستند از بازارهای پر سود و رقابتی هستند و به همین منظر تولید کنندگان لیبل باید اطلاعات جامعی در مورد سطوح چاپ شونده و همچنین در مورد مواد اولیه ای که در تولید استفاده میشود داشته باشند.

 

بر اساس گفته شان اوتجن ، اکثر اپراتورهای ماشین های فلکسوگرافی بصورت تجربی مهارت آموزی کرده اند و اپراتور  اعتقاد دارد که با فشار  دکمه استارت در  ماشین ،  خودش به  خوبی کار چاپ را  انجام  می دهد ؛در حالی که اینگونه نیست.

 


خواهشمند است قبل از سفارش، به مشخصات و دستورالعمل طراحی در انتهای همین صفحه دقت فرمایید. جهت راهنمای کاربران گرامی، “راهنمای سفارش آنلاین” در منوی راهنما در بالای همین صفحه قرار داده شده است.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا